bannerA

 

Baltic Sail & Szanty pod Żurawiem 2012

Spis treści
Baltic Sail & Szanty pod Żurawiem 2012
Na Baltic Beauty
Czwartkowa Ołowianka
Targ Rybny
Na Bryzie H
Wszystkie strony

?OTWARCIE? BALTIC SAIL

 

Baltic Sail ? integracja bałtyckich środowisk żeglarskich ... tak przynajmniej wyczytałem na jednym z portali traktujących o zlocie.

2012 Zuraw D1 S 10

 

Można było tych kilka dni przeżyć na wiele sposobów i zapewne znajdą się zintegrowani żeglarze wśród mnogości innych którzy np. przyjechali posłuchać Szant pod Żurawiem, spędzić czas ze znajomymi, zapragnęli wykorzystać że akurat jest Oppener i Gdańska Starówka świeciła pustkami, chodzili alejkami trzymając się za ręce, patrząc sobie w oczy i prowadzili dłuuuugie rozmowy o życiu i o śmierci? Jeszcze inni uznali że jest to znakomity weekend by sprawdzić stan swej wątroby ? pozdrawiam Ich serdecznie. A jeszcze inni? w sumie to bez znaczenia.

2012 Zuraw D1 S 67

 

Mam ok. 1000 zdjęć z 4 dni, które pokazują moje Baltic Szanty. Po prawdzie, jak każe dobry zwyczaj festiwali ?szantowych?, na Szantach pod Żurawiem nie zabrzmiała żadna żeglarska pieśń pracy.

Jako fotografowie z akredytacją ? w sensie ja przejęty jak tchórzofretka wyprzedażą w Tesco a Eu wyluzowany jak ta sama fretka ale już po wyprzedaży ? stawiliśmy się w biurze prasowym Baltis Sali w czwartek skoro świt, tj. 9.44. Oficjalnie wszak otwarcie zlotu miało się odbyć o godzinie 10.00.

Dziewczę o wdzięcznym imieniu Zuzanna powitało nas z uśmiechem politowania. Otrzymaliśmy wejściówki i informację, że otwarcie jest bo musi być podana jakaś godzina. A tak w ogóle to między wierszami zawracaliśmy po prostu tyłek.

Targ Rybny gdzie muzyka morza miała zabrzmieć wyglądał jak na poniższej wizualizacji.

2012 Zuraw D1 S 21

 

Jedna z fantastycznych inicjatyw zaprezentowana na BS ? remont jachtu Generał Zaruski, dla mnie tym bliższa, że jako Twórca TOPR-u, taternik 20-lecia Zaruski jest legendą, wzorem, mistrzem.

2012 Zuraw D1 S 20

 

Żaglowce z wolna przybywały.

Baltic Star na planie pierwszym a w tle katamaran STA MARIA ? piękność ze Szczecina.

2012 Zuraw D1 S 22

 

Łotewska Libava w trakcie cumowania.

2012 Zuraw D1 S 28

 

W ramach wyjaśnień i pra-przeprosin za błędy merytoryczne poczynione w niniejszej relacji ? jestem kompletnym dyletantem jeśli chodzi o kwestie żeglarski. Mylę bukszpryt z baksztagiem oraz nie rozróżniam rej od salingów. Alex raczył mi na tym tle nawymyślać od durni. Dobrze, że wujek ?gugel? nie pozwoli mi trwać w mej indolencji.

2012 Zuraw D2 S 364

 

Wracając do Libavy, jednostka wzorowana na żaglowcach będących w użytku w XVII wieku zrobiła wrażenie na grupie para-militarnej.

2012 Zuraw D1 S 32

2012 Zuraw D1 S 34

 

Damy także zapragnęły stopą swą dotknąć bajecznego pokładu.

2012 Zuraw D1 S 36

 

Gdy widzę dżentelmena, za każdym razem cieszy mi się serducho, że jednak duch we współczesnej młodzieży nie ginie.

2012 Zuraw D1 S 38

 

Gdy ogarnęliśmy temat ?otwarcia? Baltic Sail, rozpoczęliśmy taktyczny odwrót do hotelu w celu zmotywowania naszych Dzierlatek do spożycia śniadania i ?zamustrowania? się na Baltic Beauty.

W trakcie drogi powrotnej na Motławie pojawiła się Bryza H ? więcej zdjęć jednostki i załogi w części niedzielnej.

2012 Zuraw D1 S 41

 

Aaaaaa, i żeby nie było, że tylko żaglowce.

2012 Zuraw D1 S 44